zone

Zor DB Yapacağım Derken...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Basbug

New Member
Job
Warrior
Merhaba arkadaşlar. 2001'den beri bu oyunu gerek player gerekse yönetici/kurucu seviyesinde oynayan bir abiniz kardeşiniz olarak sizlere bu serveri şikayet ediyorum. Aslında şikayet değil de, olumlu dürüst eleştiri diyelim.
1. Panelde gördüğünüz user sayısı gerçek değil. Aslında hepimiz biliyoruz gerçek olmadığını ama bir türlü şu oyun sahiplerinin egoları sönmedi. Teknik açıdan düşünelim; 18 bin kişinin aynı anda online olduğu bir platformu Knight Online oyunu kaldırmaz bir kere. Bu aslında şunun gibi, bilgisayarınız ne kadar iyi olursa olsun moradonda merdivenlerin orda ya da kalabalık yerlerde bilgisayar kasar. Yani 18 bin kişiyi kaldıracak hostunuz olsa bile oyun buna müsade etmez. Moradonda (yoktur da işte) 2bin kişi olduğunu düşünelim, EMC ve LFC madenlerinde 500er kişi olsun, 3 bin eder. Bin kişi de eslant emc gibi yerlerde farm yapıyor olsun, ulan hadi 3 bin kişi de pk atıyor olsun. 7 bin kişi eder ki bu fazla fazla hesap. Panel ne diyor 18 bin. Sormazlar mı "Nerde lan geri kalan 11 bin kişi?" diye, sorarlar. Neticede herkes biliyor 18 bin kişi olmadığını da bir sizin egonuz inmedi sayın yöneticiler.

2. Parayı zor yapmanın birçok yolu varken gem ve fragmentten düşen itemleri 860 coinsten sattırmak çok mantıklı bir hareket olmasa gerek. O mattock tamiri için 259k para gerekiyor. Yani sizin 2k dan satmak üzere düşürdüp kırdığınız gem ve fragmentten yaklaşık olarak 129 adet chitin veya shell düşürmeniz lazım. Ama bir rpr süresinde maksimum gem + fragment karışık 50 parça item alabiliyorsunuz. Yanında gelen 2şer 3er opal safir kristali de "ÖLÜCÜ" diye nitelendirdiğimiz tayfaya yok fiyatına satıyorsunuz. (ÖLÜCÜ'yü büyük yazdım ki seneye de okusunlar.) Sonra yine madene dönüp kazmaya, kazarken de film dizi izlemeye devam ediyorsunuz.

3. Film dizi izlerken sıkılıyorsunuz ve "Aaa olm ben bi str pri açayım, zaten skiller açık. Kitabı basar alayına giderim ** " diyorsunuz. Evet o str pri açılıyor, skiller statlar ayarlanıyor, slotlar gezilmeye başlanıyor. Aman Tanrım o da ne! Bütün slotlar kafalarında GENIE yazan str prilerle dolu. "Neyse eslantta vardır yer" denilip eslanta çıkılıyor. Burada daha beter, daha kötü bir manzara. 4 tane cardinalin çıktığı yerde 2 parti adam birbirine ks atıyor, birbirleriyle şakalaşıyor. Bunu gören str pri "GM bizde niye yok, bize niye almıyorsun?" Kabul ettim kötü espriydi. Buradan aposta gidiliyor ki emin olun bu daha kötü. 2 gün önce orada gördüğü adam halen orada, slota çökmüş kimseye vermiyor. Şimdi buradan o ileri(!) zekalı arkadaşlara sesleniyorum. Drop oranları ortada. 1 günde kastığınız item/gb o gün içinde yaktığınız eektriği karşılıyor ve sigara vs ihtiyaçlarınıza cevap veriyor mu? Eğer değilse bunu ancak sizin gibi ileri(!) zekalı arkadaşlarım yapar zaten.

4. CZ'de kasayım o zaman deyip CZ geçiyorsunuz ama townda iken ya anger yiyorsunuz 5 6 kişiden ya da town kulelerini geçer geçmez 8 asasın saldırısına uğruyorsunuz. (Genelde tecavüz) Çaktırmadan çıkmaya çalışıyorsunuz ama yine olmuyor bir kere daha kesiyorlar ve np bitiyor, doğru lufersona.

5. Lufersondan Moradona geçiyorsunuz ki düşünceniz şu: "Bari düşen gemleri kırayım da belki birşey atar" O gemler kırılıyor, bir şey atılıyor. Ama atılan item değil "ALT+F4" (Büyük yazdım sayın yönetici, seneye de oku)

6. Daha da kötüsü oyun açıldıktan 2 saat sonra KlasGame sitesinde buraya ait GB satıldığını gördüm ve o zaman 70 TL idi. Şimdi sorarlar adama 2 saat içinde sen o gb yi nerden buldun? Eğer bu gb yi sana GM vermedi ise helal olsun diyorum sana. Yeni açılan serverda 2 saat sonra GB satmak gerçekten ayakta küfür edilmesi gereken birşey. Pardon küfür değil ya, ayakta alkışlanması gereken. Heh tamam alkış. İftira atmıyorum, sadece bu olayı açıklayın yeter. 2 saat sonra yeni açılan paranın neredeyse hiç olmadığı,bir yerde gb nasıl kasılır? Ya hani diyorsunuz ya 18k online var diye. 18 bin kişi ilk hesap açılışında verdiğiniz 50k'yı götürüp adamlara verse o bile 9gb eder. Neyse top sizde, ben diyeceğimi dedim.

Sonuç olarak; lütfen bu yazdıklarımı bir dost tavsiyesi olarak görün. Ve bu tavsiyeler kapsamnda yapmanız gerekenler belli.

1. Yeterli mob slotları eklemelisiniz. Gerekirse yeni yerlerde yeni spotlar.

2. Normal mattock için bir tık daha iyileştirme yapmalısınız. (Adam itemini ÖLÜCÜ'lere kaptırmasın.)

3. Mutlaka ama mutlaka Beginner Zone eklemelisiniz. Yeni açılan bir hesap buraya ilk haftası boyunca girebilmeli.

4. CZ'de 8 kişilik 4 parti haline gezen 32 kişilik AÇ asas ordusuna da bir çözüm bulmalısınız.

5. Mobların içinden çıkan parayı yükseltmelisiniz. 100k koyun demiyorum tabi ama Dark Mare gibi bir mob 1.2k para atmasın mesela. Ayıptır.

6. Uruk Tron, Uruk Blade, Uruk Hai gibi moblar şuanda "Olm çok fena monster stone bus bes atıyor" mantığıyla işgal ediliyor. Monster Stone itemi bir kere mantık olarak her mobdan düşebilen ve her mobdan aynı oranda düşmesi gereken bir item. Moblar arasında bence eşit bir dağılım yapmalısınız.

Okuduğunuz için teşekkür ederim sayın Yönetici. Saygılarımı sunar, dikkate almanızı temenni ederim.

iSurprisa

Moderator
Moderating
Job
Priest
Server açılalı 3 gün oldu çok acelecisiniz herşey hemen olsun istiyorsunuz ama bu adamlarda yaradanın bi kulu herşeyi tak diyince yapamıyorlar.

shotout

Member
Emektar Oyuncu
Adminler okur değerlendiri sanırım.Benim değineceğim arkadasın ilk dediği madde.

1. Yeterli mob slotları eklemelisiniz. Gerekirse yeni yerlerde yeni spotlar.

Cz de farm kalabalık canlı , droplar güzel ama slot yetmemezliğinden kaynaklanan sorunlar war .Kullanılmayan Titan Falcon doomsoldier Darkstone gibi gibi slotlara monster strone gibi shar ex shard raptor bus gibi itemler slotu tercih ettirecek drop oranlarıyla
konmalı hem slot sayısı artar hem insanlar cz yi daha cok tercih eder.(zaten tercih ediyolarda bunalıyolar)

Raid

Administrator
Yönetici
Administrator
Merhaba öncelikle yazının hepsini okudum.Bu yazının hepsine bir genel olarak cevap vereceğim.
1-Gemden İtem düşme Oranları artırıldı.Sol Alttanda bakabilirsiniz.
2-Monster Stone Dropları artırıldı.
3-Ronark Land Farm Slotları artırıldı.
4-Ronark Land Farm Slotları İtem düşme Exp itemler vs oranı artırılacak.
5-Ronark Land Moblardan düşme oranları artırıldı GENEL Olarak
6-LFC EMC BUS Slotlarını Yetkililer dolaşıp 3.Nesil İllegal programlar [Macro Serbest] kullanan kişilere gerekli ceza işlemlerini uyguluyor.
7-Normal Mattock oranları zaten makul :)
8-Monster Stone Moblarda eşit bir oranda düşmektedir.Birçok mobdan düşüyor.Ama bu oran Moba göre
9-Genel olarak bu yazdıklarımdan anlaşılması gereken;İtem yapmak fazla zor değil.Yapan yapıyor mantığı :)
İYİ FORUMLAR Değerli Fikirleriniz için teşekkürler Gerekenler yapılacak.Fikirleriniz işleme konuldu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...